Beskydský letecký klub

Hlavní nabídka
 • Hlavní stránka
 • Stanovy klubu
 • Letové terény
 • Kontakty
 • Dokumenty
 • RSS
 • Transparentní účet
  Fio banka 2000972458/2010
  Novinky
  Odkazy
  Paragliding klub VŠB-TU Ostrava
  Sportování na Javorovém
  Spolek Českých letců
  Vyhledávání

  Hledej v BLK

  Informace
  Web Beskydského leteckého klubu
  Vytvořil Václav Konečný, 2003
  Jak se daří v Beskydech
  Vydáno dne 20. 04. 2007 (2286 přečtení)

  aneb co nového v nastávající sezóně

  Začalo jaro a s ním i nová sezóna. Sotva se začaly tvořit první termické mráčky, vyvstalo mnoho dotazů na téma provozu terénů.

  Do správy Beskydského leteckého klubu v současné době patří startoviště Skalka a přistávací plocha na louce paní Tabáškové. Vztahy s majiteli těchto ploch jsou v současné době dobré, líbí se jim, že od dob minulých piloti začali daleko více respektovat provozní řády těchto ploch, což přispívá k lepšímu vnímání našeho sportu širokou veřejností a tím i ke zlepšení podmínek pro létání samotné. Navíc se zde již druhým rokem osvědčil model spolupráce se sdružením „Piloti v Beskydech“ , které se podílí na zajištění prostředků pro provoz terénů a to zejména ke spokojenosti pilotů, které již druhým rokem nikdo nenahání po mezích a nevytlouká z nich peníze za permanentky bezprostředně po krásném letovém zážitku.

  Snad jediným palčivým problémem se stále ukazují výjezdy auty na startoviště bez patřičného povolení. Ačkoli se i tento nešvar podařilo omezit, chtěl bych vás poprosit o respektování zákazů vjezdu a také k nabádání ostatních aby tak nečinili, neboť tohle je faktor nejvíce přitěžující pověsti létání a taky přitěžující v boji o udržení těchto startovišť s úředním šimlem. Tento problém se netýká jen Skalky, ale asi všech frekventovanějších kopců jako je např. Javorník, Stolová atd.

  Zmiňuji li právě Velkou Stolovou, zde není jako oficiální startoviště i přesto se však členové BLK snaží udržovat dobré vztahy s majiteli přistávacích ploch a do budoucna plánují opět požádat o vyjímky a povolení, tak aby se tento skvělý kopec mohl mezi oficiální startoviště zařadit. K tomu aby se tak stalo bude však třeba vyvinout ještě značné úsilí. K úspěchu tak velkou měrou přispívá i obecný pohled na lidi provozující tento sport a tak prosím respektujte věškerá pravidla, ubude nám nepřátel.

  Zbývá snad ještě odpovědět na častý dotaz, zdali se může na Velké Stolové létat? Létání zde není zakázáno. Tedy můžeme zde létat, ale tak abychom nepáchali škody na cizím majetku, tedy lese. Tato i jiná témata a návrhy můžeme prodiskutovat společně na valné hromadě Beskydského leteckého klubu, která se uskuteční ve čtvrtek 26.dubna od 19:00 v restauraci „Na kopečku“ v Kunčicích pod Ondřejníkem na kterou jste tímto všichni zváni.

  Za předsednictvo BLK R.Bojda  Související články:
  Valná hromada 26.4.2007 (07.05.2007)
  Program valné hromady 26.4.2007 (20.04.2007)
  Valná hromada 17.4.2007 (20.04.2007)
  Návrh nových stanov (17.04.2006)

  (Autor: Výbor BLK | Informační e-mailVytisknout článek )


  Generální partner
  Partneři
  Obec Čeladná  Obec Kunčice pod Ondřejníkem  Letecká amatérská asociace ČR
  Sponzoři
  Studentská škola PG METROSYS solutions s.r.o.